לרכישה 0

כך תנקו את הטקסטיל בבית

הלבשת הבית תורמת ליצירת אווירה נעימה בחלל, לתחושת חמימות, לאסתטיקה של המרחב.
על מנת ליהנות מהטקסטיל בבית לאורך זמן חשוב לבחור מלכתחילה מוצרים איכותיים ככל שניתן, מחומרים העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובעיקר – לשמור עליהם לצורך הארכת תוחלת חייהם ויופיים.
ישנם מגוון פתרונות לשמירה על מוצרי טקסטיל משימוש בשואב אבק רובוטי ועד מסיר כתמים. לפניכם הכרות קצרה עם האופציות השונות:

שאיבת טקסטיל בעוצמה שטרם הכרתם

חשוב מאוד לשמור על הטקסטיל נקי ככל שניתן. הבעיה היא שבמהלך הזמן הוא צובר אבק ולכלוך במיוחד השטיחים הפרוסים בבית.
אחת הדרכים לשמור על שטיחים נקיים היא באמצעות שואב אבק רובוטי הפועל בטכנולוגיית לייזר מתקדמות ויכול לשאוב אבק ולכלוך בעוצמה גבוהה במיוחד, כולל חול, סיבים, שיערות, אבק. כל זה מתבצע בצורה עקבית ומאורגנת לשמירה על השטיחים בבית. כיום כבר זמין עבורכם שואב רובוטי חדשני ומשוכלל בעוצמת שאיבה שטרם נראתה ויאפשר לכם לשמור על הבית נקי ועל הפריטים נקיים. 

התאמת הניקוי לסוג הבד

הבעיה בשמירה על טקסטיל בכל הנוגע לשטיפה היא שאינם רוצים חלילה לגרום לנזק בלתי הפיל במרקם הבד ובמראהו. אפשר להשתמש במים, אך אלה לא מספיק ואף בבדים מסוימים עשוי בטמפרטורה מסוימת לכווץ אץ הבד ולכן, חשוב מאוד לפנות למומחים בכל הנוגע לניקוי רטוב של פריטים אלה ולבחון גם את ההוראות המצוינות על גבי הפריט עצמו כמו וילונות על מנת להבין באיזו טמפרטורה יש לשטוף את הבד וכיצד – למשל, ברוב המקרים חשוב לסלק עודפי מים כדי לא לאפשר את ספיגת המים בבד.
כמו כן, יש להבחין בין מוצרים שדורשים ייבוש באוויר הפתוח ובין בדים מסוימים אותם ניתן לייבש במאוורר או מייבש שיער. אפשר גם לשאוב אבק מריפוד הספה ומווילונות בבדים מסוימים אך גם במקרה זה יש להבין מאיזה מרחק אפשר לעשות זאת בצורה אידיאלית.
כדאי להשתמש במברשת רכה ככל שניתן אם יש אלמנטים קישוטיים על גבי מוצרי הטקסטיל.

להסיר את הכתמים עם מוצרים ייעודיים

חשוב מאוד לפעול במהירות במידה ומתגלה כתם על ריפוד הספה, השטיח או הווילונות, כריות וכדומה. כדאי להשתמש במסיר כתמים ייעודי להסרת לכלוך ושומן שאינו דליק ואינו רעיל, ריחני ומבושם והכי חשוב – אפקטיבי.
קיימים מסירי כתמים שונים כמו על בסיס חמצן פעיל או מי חמצן ודטרגנטים ובכל מקרה, כדאי להחזיק בבית תרסיס כזה וללמוד מראש כיצד להשתמש בו בצורה יעילה, שאינו תסב חלילה נזק לבד עצמו ולבחון גם אם לאחר השימוש בתרסיס תוך כמה זמן כדאי לשטוף ולנקות את הכתם על מנת להסירו ובאילו מוצרים נלווים ותומכים להשתמש, לדוגמא, מברשת עם זיפים רכים להברשה מהירה ויעילה של הכתמים. 

מתי להשתמש בניקוי יבש

במקרים מסוימים כדאי לשקול הפניית המוצרים לניקוי יבש בו הם משתמשים בשיטות לניקוי יבש באמצעות ממסים ייחודיים להסרת לכלוך דבק ועיקש במיוחד באמצעים תעשייתיים שלא דומים למכונת הכביסה הביתית מה גם שיש פריטים גדולים או מאסיביים במיוחד שלא ייכנסו למכונה מסוג ביתי.  

מצפים מראש ומונעים את הנזק הפוטנציאלי
כיום קיימים פתרונות להגנה על מוצרי טקסטיל ובדים מסוגים שונים – מדובר בציפוי ננומטרי המרוסס על משטח הבד ועוטף את סיבי הבט בשכבת הגנה עמידה במיוחד שאינה נראית כלפי גוף לשמירה על הסיב עצמו. הציפוי משפר את המאפיינים של הבד בפני ספיגת נוזלים, שמן, שחיקה ויחד עם זאת, מאפשר את התכונות הטבעיות של הבד. 

בכל מקרה, אל תתפשרו על פתרונות ניקוי טקסטיל מתקדמות למניעה, הגנה וטיפול מהיר ויעיל בסיבים ובכתמים.